Jabłko – owocowy król 2021/2022

We wrześniu w grupie VI realizowany był projekt edukacyjny „Jabłko – owocowy król”. W ramach projektu dzieci podjęły wiele działań: były w sadzie, gdzie dowiedziały się skąd biorą się jabłka, obserwowały jabłonie, owoce, ich wielkość, kolor.

Brały udział w zabawach matematycznych: klasyfikowały jabłka, liczyły, porównywały wielkość, układały rytmy, wykonały kilka prac plastycznych, których bohaterem było jabłko. Dzieci doskonale znają wartości odżywcze jabłek, a podczas spotkania z ekspertem p. Moniką – kucharką z naszego przedszkola dowiedziały się, jakie potrawy można z nich przygotować. Następnie samodzielnie zrobiły sok jabłkowo-marchewkowy, który wszystkim smakował. Dzieci dużo dowiedziały się na temat jabłek.