List Ministra Edukacji i Nauki dotyczący sytuacji w Ukrainie

Szanowni Państwo Dyrektorzy, przekazujemy list Ministra Edukacji i Nauki dotyczący sytuacji w Ukrainie.

W liście szef MEiN podkreślił uznanie dla dyrektorów i nauczycieli, dla ich pracy włożonej w proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do szkolnych wspólnot. Wskazał również na szereg rozwiązań przygotowanych przez Ministerstwo Nauki i Edukacji, w tym materiałów informacyjnych oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.
Prosimy o przekazanie listu państwa nauczycielom i pracownikom oświatowym, a także rodzicom oraz dzieciom.
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki