Grzybobranie 2022/2023

Dzisiaj (29.09.2022r.) w przedszkolu gościliśmy panią Jadzię i panią Basię, które pracują w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu. Pani Jadzia bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o grzybach:

o ich różnorodności, kolorach, kształtach, o ich roli w przyrodzie. Mówiła o grzybach jadalnych i niejadalnych i dlaczego nie należy niszczyć grzybów niejadalnych. Przestrzegała dzieci przed samodzielnym zbieraniem grzybów. Dzieci dowiedziały się również jak należy ubrać się do lasu. Bardzo ciekawe było to, że Panie przyniosły do przedszkola kosze pełne naturalnych okazów grzybów. Spotkanie było bardzo interesujące.