Ruch to zdrowie 2022/2023

3 marca dzieci z grupy IV spotkały się z panią Agnieszka – mamą Alana, która jest fizjoterapeutą. Spotkanie odbyło się pod hasłem”Ruch to zdrowie!!!”.

Głównym celem było zapoznanie dzieci z zawodem fizjoterapeuty oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która przez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom chorym. Dzieci podczas wizyty specjalnego gościa dyskutowały na temat dbałości o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób dbać o prawidłową postawę ciała, oraz jak powinno się prawidłowo oddychać. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu ćwiczeniach ruchowych. Zabawy odbywały się z ciekawymi dla dzieci pomocami. Przedszkolaki były bardzo aktywne i zadowolone. Na zakończenie, pani Agnieszka wręczyła dzieciom naklejki. Dziękujemy mamie Alana za spotkanie,które było dla dzieci bardzo pouczające.