Jesteś tutaj:

Innowacje i projekty

Innowacje:
„Odkrywamy świat” – innowacja – Zaprosimy dzieci do podróżowania po Polsce, państwach Europy oraz do magicznej Afryki. Wspólnie będziemy tańczyć i grać do znanych ludowych utworów, wielozmysłowo odkryjemy kraje Europy oraz wspólnie zatańczymy afrykańskie rytmy.
 Prowadzące: Dorota Rzemieniuk, Dorota Podgórna

„Zwinne Supersmyki” – innowacja – Doskonalenie sprawności fizycznej, rozwój motoryki dużej i małej. Pokazanie różnych form aktywności ruchowej jako alternatywy spędzania czasu wolnego. 
Prowadzące: Anna Gwozda, Marzena Jaworska, Katarzyna Szadkowska, Joanna Hutnik

„Sensoryczne krasnale” – innowacja „Sensoryczne Krasnale” to innowacja pedagogiczna mająca na celu rozwijanie zmysłów i sprawności motorycznej dzieci trzyletnich.  Proponowane w jej zakresie zabawy stwarzają szanse na dotykanie, poznawanie różnorodnych i niespotykanych substancji, faktur, eksperymentowanie z masami plastycznymi i  stymulowanie  dotyku, wzroku, słuchu, smaku i węchu. Prowadzące: Barbara Gorzkowska, Monika Siudak

Projekty:

Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy” – ogólnopolski projekt edukacyjny.
Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, wzbogacania ogólnej wiedzy o świecie, poznanie roli wróbli w naszym życiu.
Prowadzące: wszystkie nauczycielki w grupach.

Do góry