Czyste powietrze wokół nas 2022/2023

W lutym 2023 r. w grupach sześciolatków realizowany był ogólnopolski program  edukacji  antytytoniowej  „Czyste powietrze  wokół  nas”.

Dzieci z grupy VII i VIII poznały smoka „Dinka”  który nie lubi palaczy.  Dowiedziały się, że palenie papierosów i wdychanie dymu tytoniowego jest bardzo szkodliwe dla zdrowia i powoduje wiele chorób.
W marcu w grupie VII odbyło się podsumowanie programu. Dzieci przygotowały teatrzyk pt. „Nie pal przymnie proszę, bo dymu nie znoszę”

Założenia programu edukacji antytytoniowej dla dzieci przedszkolnych
„Czyste powietrze wokół nas”

• program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia
    w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt
     z palącymi,
  • wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy,

Cele szczegółowe programu:

• wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów,
  • określanie przyczyn wydobywania się różnych dymów „wydobycie” dymu papierosowego,
  • zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego,
  • zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów
  • zwiększenia wrażliwości dzieci na miejsca,
    w których mogą być narażane na dym.

Prezentacja dla dzieci CzPWN
Prezentacja dla rodzicow CzPWN